printing printing .

printing

كاربرد تابلو هاي لايت باكس

تابلو لايت  باكس چيست؟ و  چه كاربردهايي دارد؟

تابلوهاي تبليغاتي Lightbox يكي از رايج ترين ابزارهاي تبليغاتي به ويژه در ادارات و مراكز تجاري است. اين ابزار تبليغاتي داراي قابليت هاي نورپردازي است و اين تأثير چاپ را بسيار تحت تأثير قرار داده است. بنابراين ، چاپ جعبه نور در چنين نمايشگاهي بسيار جالب است و مي تواند در جلب توجه زياد مخاطبان بسيار مثر باشد. توانايي حمل نور روي چنين تخته هايي به دليل سيستم روشنايي نصب شده در سيستم است.

در اين نوع تابلو  لايت باكس قابليت درج تصاوير در هر دو طرف وجود دارد و از دو طرف لايت باكس مي توان نماي زيبايي را در اختيار بيننده قرار داد. وزن سبك جعبه لايت ، نصب آن بر روي ديوار را آسان مي كند. بنابراين معرفي برندها و محصولات بسيار مطلوب است.

 

جعبه لايت نوع خاصي از كريستال است. در اين نوع تخته جعبه نور ، چاپ بين دو لايه پلكسي قرار مي گيرد و مي توان چاپ را به راحتي تغيير داد. اين نوع جعبه لايت در ايجاد زيبايي زياد بسيار خاص است ، زيرا پلكسي گلاس مي تواند R.A.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۲۵:۳۹ توسط:ريحانه موضوع:

تابلو لايت باكس چيست

تابلو لايت باكس

روزانه اشخاص متعددي از خيابان‌هاي پوشيده از بنرهاي رنگارنگ تبليغاتي, آموزشي و چه بسا فراخوان كارهاي اجتماعي عبور مي‌كنند و اين همه گيرترين گونه تبليغات هوشمندانه دنياي امروزي مدرن هست. در مكان هاي لبريز راه‌بندان به جاي نصب اين نوع از تبليغات در كنار خيابانها شاهد نصب آن ها بر فراز پل ها و معابر هوايي هم هستيم و در سا‌عتها مالامال از رفت وآمد و در ساعات اوج ازدحام با اشكال متعدد اين تبليغات روبرو هستيم كه بر بلنداي آسمان به چشمان ما ديده مي‌شوند .

 

لايت باكس از باطن يا از پشت بوسيله چراغ ال اي دي(LED) يا نور فلورسنت ساخته مي شود , چاپ كيفيت خوب روي متريال‌هاي گوناگون , پرينت ديجيتال , رنگ‌هاي دل فريب و تصاوير متحرك يك رو يا دورو , معلق شده يا اين كه ثابت , نصب شده با پيچ و مهره جزء فرآيند ساخت اين تبليغات است و اينجا كيفيت چاپ و طريق ارائه تبليغ به طوري كه چشمگير باشد نكته فراوان مهمي است .


برچسب: تابلو لايت باكس، لايت باكس تبليغاتي، چاپ لايت باكس،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۸:۱۱ توسط:ريحانه موضوع:

براي طراحي لايت باكس بايد چه نكاتي را رعايت كرد؟

تابلوهاي لايت باكس يا بك لايت سازه هايي هستند كه مدياي چاپ را در قالب يك باكس آلومينيوم، پلكسي گلاس، كامپوزيت، چوب و يا .... در معرض نمايش قرار مي دهند. لايت باكس هاي تبليغاتي بدون روشنايي و يا با روشنايي قابل استفاده و همچنين قابل ساخت در خانه طراحان سام مي باشند توصيه ما به شما اين است كه براي چاپ تابلو تبليغاتي با كيفيت حتما نكات و رويه‌هاي طراحي زير را مطالعه كرده و آن‌ها را در طراحي لايت باكس خود بكار بگيريد.

ابعاد سازه

اولين مرحله در طراحي لايت باكس ، انتخاب سازه يا قالب آن مي باشد. قالب خود را در يكي از اندازه‌هاي زير طراحي كنيد، همچنين براي انجام اين كار مي‌توانيد قالب‌هاي آماده شده را تهيه كرده و از آنها استفاده كنيد. 

1: اندازه سازه لايت باكس روميزي(40*30) سانتي‌متر، اندازه فايل چاپي(31*21) فايل خود را در اندازه 31×21 طراحي كنيد.
2: اندازه سازه لايت باكس ايكس(60*45) سانتي متر، اندازه فايل چاپي(51*36) فايل خود را در اندازه 51×36 طراحي كنيد.
3: اندازه سازه لايت باكس ايكس(90*60) سانتي متر، اندازه فايل چاپي(81*51) فايل خود را در اندازه 81×51 طراحي كنيد.
4: اندازه سازه لايت باكس ايكس(120*80) سانتي‌متر، اندازه فايل چاپي(111*71) فايل خود را در اندازه 111×71 طراحي كنيد.

وضوح تصوير

 فايل طراحي لايت باكس شما بايد حداقل تراكم پيكسلي 120 پيكسل بر اينچ و حداكثر 150 پيكسل بر اينچ داشته باشد.

حالت رنگ

سيستم رنگي شما بايد در حالت CMYK باشد تا در چاپ بهترين كيفيت رنگ را شاهد باشيد.  

ابعاد بخش شيشه اي

ابعاد ارائه شده براي تابلو در بخش بالا، اندازه نهايي طرح مي‌باشد. اما ابعاد محدوه چاپي شما در طول و عرض 9 سانتي‌متر از ابعاد سازه شما كوچكتر است. يعني از هر طرف به اندازه 4.5 سانتي‌متر.

ناحيه حاشيه

 به‌ بخشي در گوشه‌هاي لايت باكس مي گويند كه زماني كه محصول نهايي برش مي‌خورد، تصوير و متن مورد نظرتان دست نخورده باقي بماند به اين منظور هميشه بايد برخي نواحي طرح خود را كه ممكن است آسيب ببيند، از عناصر مهم خالي كنيد و در عين حال رنگ پس زمينه را از هر طرف تا انتهاي فايل ادامه دهيد تا پس از برش بخشي از محصول بدون رنگ نباشد.

نكات:

- از قرار دادن حاشيه در كناره‌هاي كار به دليل احتمال عدم تقارن خودداري كنيد.

- از به كار بردن فونت‌هاي كوچكتر از 10 پوينت خودداري كنيد. 

- براي رنگ خط دور همه نوشته‌ها به ويژه نوشته هاي كوچكتر از 10 پوينت از يك رنگ استفاده كنيد.

فرمت فايل ها

فرمت هاي مرسوم در چاپ TIFF, PDF, JPEG مي باشد كه مي توانيد طراحي لايت باكس خود را در قالب اين فرمت ها براي ما ارسال كنيد. 

منبع: لايت باكس خانه طراحان سام


برچسب: لايت باكس، ساخت لايت باكس، لايت باكس مگنتي، خانه طراحان سام،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۰:۳۶ توسط:ريحانه موضوع:

لايت باكس چيست؟

لايت باكس چيست؟

مطمئناً تا به حال لايت باكس هاي زيادي را در خيابان‎ها، رستوران‎ها، مجتمع‎هاي تجاري، مراكز خريد، مترو، داروخانه‎ها، گالري‎ها، كافه‎ها، فست‎فودها و خيلي جاهاي ديگر كه نياز دارند خدمات يا محصولات خود را با جلب توجه بالا در معرض نمايش قرار دهند ديده‎ايد. 

تابلو لايت باكس از جنس پارچه بك لايت، فلكسي فيس يا طلق‎هاي بك لايت مي‎باشند همچنين منبع نور كه در پشت تصوير قرار دارد باعث روشن شدن و وضوح بيشتر آن مي‎شود. 

مزيت لايت باكس تبليغاتي نسبت به بنر‎هاي تبليغاتي ، منبع نوري است كه از پشت تصوير(پوستر) به آن تابيده مي‎شود و باعث مي‎شود خدمات شما جذاب‎تر ديده شود. 

تكنولوژي UV به روزترين و جديدترين متد چاپ لايت باكس در دنيا مي‎باشد كه با داشتن مقاومت بهتر در برابر تغييرات رنگ ناشي از نور آفتاب و كيفيت بسيار بالاي چاپ هم فضاهاي باز هم در فضاهاي بسته براي كارهاي تبليغاتي استفاده مي‎شود و همچنين در فضاي مسقف به دليل نوع نورپردازي داخل اين قاب‎ها و كيفيت بسيار بالاي چاپ در مواردي كه نياز به يك دكوراسيون داخلي متفاوت مي‎باشد نيز مي‎توان بهره گرفت. 


برچسب: لايت باكس، لايت باكس تبليغاتي، لايت باكس فريم لس، لايت باكس آلومينيومي، ساخت لايت باكس،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۶:۴۷ توسط:ريحانه موضوع: